Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” – Warszawa Ursynów 7.12

W grudniu br. zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat i ich rodziców na cykl zajęć dla najmłodszych, podczas których będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie świetnych muzyków i książek.

Pierwsze warsztaty odbędą 7 grudnia br. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a będzie nas gościło Miejsce Aktywności Lokalnej (ul. Kłobucka 14, Warszawa).
Muzycznym gościem warsztatów będzie zespół Trillingen Duo, który tworzą: multiinstrumentalistka Iwona Jędruch i kontrabasistka Małgorzata Kołcz. Przygodę przez improwizacje wspólnie z artystkami poprowadzi kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.
Główną ideą zajęć jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.
Improwizacja to najbardziej podstawowa, pierwotna i radosna forma uprawiania muzyki, dlatego warsztaty „Opowiedz mi bajkę” łączą dziecięcą kreatywność i wyobraźnię z książkami i muzyką współczesną.
Zajęcia cyklu prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.
Prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach.
Zajęcia trwają 90 minut z krótką przerwą*.
Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestników zajęć pod numerem telefonu 790 395 228 oraz e-mailem warsztaty@artdecogroup.eu.
Serdecznie zapraszamy!
Projekt współfinansuje Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy.
* Zajęcia będą rejestrowane (foto i wideo) do celów promocyjnych oraz dokumentacyjnych.
** Terminy kolejnych warsztatów:
13.12 o godz. 10:00 i 11:00 – zajęcia dla przedszkoli i szkół,
14.12 o godz. 10:00 – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 3-8 lat.
__________
Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy / Urząd Dzielnicy Ursynów
Partnerzy: Miejsce Aktywności Lokalnej Kłobucka 14 i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Współpraca: Art Deco Group
Kurator warsztatów: Małgorzata Kołcz